Спілкування та будь-який обмін словесною, текстовою, візуальною інформацією — це невід’ємна частина нашого життя. То ж і її роль важко переоцінити. У відносинах школа-діти-батьки доброзичлива атмосфера в стосунках забезпечується саме ефективною комунікацією.
В процесі навчання у школі виникає безліч ситуацій, у яких потрібно спілкуватися з батьками. Причини можуть бути різноманітними: як позитивними, так і не дуже. Різним буває і формат комунікації: телефоном, через відеозв’язок чи при особистій зустрічі.
Саме ефективна комунікація закладає основи подальших тісних доброзичливих стосунків у відносинах трьох сторін. Ось декілька простих порад, якими послуговуються в практиці педагоги ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”:
- обговорюйте все у спокійному, виваженому тоні та врівноваженому емоційному стані;
- обов’язково дізнайтесь очікування батьків від спілкування;
- чітко аргументуйте свої твердження;
- уважно слухайте опонента та дайте йому можливість висловитись повною мірою;
- не будьте упередженими;
- фокусуйте увагу на позитивних моментах спілкування замість концентрації на недоліках.
Ці прості правила сприятимуть налагодженню ефективної комунікації як з учнями, так і з батьками, допомагатимуть згладжувати конфліктні ситуації та створюватимуть доброзичливу атмосферу. Адже кожному з нас потрібно, щоб його не тільки вислухали, але й почули. Сформовані “лінії зв’язку” ще довгий час працюватимуть на якісну співпрацю усіх сторін та продуктивний результат.
Наталія ОДРИБЕЦ,
тьютор Дистанційної освіти,
ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД”