Як допомогти своєму підлітку? Кілька простих, але дуже важливих порад для батьків - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Як допомогти своєму підлітку? Кілька простих, але дуже важливих порад для батьків

Часто підліткові проблеми крім самих підлітків нікому нецікаві. Батьки зайняті роботою чи собою, друзям не завжди хочеться розповідати про свої переживання. Тож діти залишаються зі своїми труднощами тет-а-тет. Іноді проблеми підлітків здаються дорослим вигаданими й це створює небезпеку для своєчасної допомоги. Хоча, нерідко, просто досить поради дорослих чи взагалі декілька хвилин часу, щоб уважно вислухати. Пропоную вашій увазі прості рекомендації, як допомогти підлітку:

Поділись зі мною.
Заохочуйте дитину ділитися своїми почуттями й емоціями. Поцікавтеся як настрій, як проходить день, що її хвилює. Намагайтесь бути ненав’язливими, але нагадайте, що ви завжди поруч і можете допомогти або вислухати. Важливо розуміти емоції дитини та підтримати її. Наприклад, можете сказати: «я розумію» або «здається, це важка ситуація», або «це має сенс».

Похвала.
Хваліть та робіть акценти на досягненнях дитини. Звертайте увагу навіть на незначні здобутки. Вселяйте підлітку віру у свої сили й пропонуйте підтримку. Легко виявити, коли син/донька робить щось таке, що може вам не сподобатися. Натомість намагайтеся помічати й хвалити його/її за те, що виходить добре (навіть якщо це щось дуже просте).

Не критикуйте.
Підлітковий вік – час невпевненості. Якщо постійно критикувати чи засуджувати дитину, вона може віддалитися від вас. Під час розмов намагайтеся обходитися без осуду. Діти часто починають досліджувати невідоме для них. Дозвольте сину/доньці поцікавитися, висловитися, запитати.

Волю емоціям.
Дайте змогу дитині висловити свої емоції, розкажіть, що різні емоції – це нормально. Не потрібно тримати їх в собі, але важливо вміти себе заспокоїти й відволіктися на інші справи.

Тактильний контакт.
Дорослі люди часто забувають, що важливим елементом взаємодії з підлітком є простий дотик. Через дотик знижується частота серцевих скорочень та артеріальний тиск. Разом зі зміною рівня гормонів в організмі це дає відчуття спокою. З дитиною такого віку дуже важливо зберегти тактильний контакт. Обіймаючись, син/донька розуміє, що він/вона не одна. Але варто це робити, коли підліток сам цього прагне або проявляє ініціативу.

В ЛІЦЕЇ “ЕКОЛЕНД” під час навчального процесу щодня присутня підтримка тьютора, яка дещо полегшує дітям їх дорослішання. У будь-який час учні можуть звернутися та домовитися про індивідуальні зустрічі, бесіди чи заняття. Тьюторський супровід здійснюється постійно, наприклад, на уроках тьютор часто проявляє увагу через похвалу й тактильний контакт; на перерві відбувається підтримка через спілкування і поради; на тьюторіалах-зустрічах через виконання різноманітних вправ проявляється турбота й допомога, вчасно виявляються хвилюючі для учнів теми, відкриваються таланти дітей. Тьютор завжди готовий бути поруч, підтримати, заспокоїти й просто може організувати простір, щоб побути на самоті, якщо це необхідно.

Підлітковий вік – час пізнання нового та невідомого. Часто дітям такого віку через відсутність досвіду зустрічаються важкі незрозумілі й незнайомі ситуації. Це породжує переживання та негативні емоції. А ще викликає різні незручності, що може мати тяжкі наслідки для розвитку особистості. Тому проявляйте особливу увагу, турботу й допомогу до своїх дітей і, особливо, в такому непростому віці.

Марія БОЙКО,
класний керівник, тьютор
ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Незвичайні гості у Школі “Еколенд”

Минулого року у листопаді місяці до Школи “Еколенд” завітали дві гості. Зазвичай, ми завжди намагаємося повідомляти читатів про цікавих людей, яких запрошуємо до еколендівців. Цього

Попередня реєстрація