Що приховує в собі STEM освіта ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”? - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Що приховує в собі STEM освіта ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”?

Інтегроване навчання, здатність критично мислити, навички командної роботи – сьогодні це не тільки теорія, але й практика, адже все перелічене вище передбачає STEAM-освіта. 21 століття стало викликом для багатьох професій. Технології коригують ринок праці тож людство має вміти самоорганізовуватись, самонавчатись, володіти основами IT-технологій, знати іноземні мови та ін.

Що ж таке STEAM – освіта?

STEM-освіта – це освітній напрямок, який спеціалізується на вивченні точних та природничих наук з креативним підходом.
Варто зауважити, що за цією методикою у Європі готують не лише технічних працівників, а й представників творчих професій: музикантів, дизайнерів тощо. До прикладу, перші з них створюють свій продукт за допомогою спеціальної техніки й різноманітного програмного забезпечення. Натомість штучний інтелект значно допомагає другим втілювати усі креативні задуми.

Тому саме у ХХІ столітті на ринку праці все більшим попитом користуватимуться саме фахівці, які знаються на технологіях.

S – science
T – technology
E – engineering
А – art
M – mathematics

Ці компетентності вивчають у комплексі, що дає можливість дитині освоїти не тільки теоретичні знання, а й практичні. На відміну від класичної освіти, STEAM пропонує цілісне бачення об’єкта, який вивчається.

Нова українська школа (НУШ) та STEM – це освітній тандем, який базується на цінностях:

  • розвиток логіко-математичного мислення;
  • освіченість в ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологіях);
  • креативне мислення й творчі здібності.
Як нам вдається це втілювати в ЕКОЛЕНДі?

Кожен вчитель має свої напрацювання перевірені досвідом. Щоправда, нові учнівські колективи постійно вносять свої корективи у ці розробки (думаю, Ви розумієте про що я, адже класні групи бувають такі різні). Тож зупинюся на основних, які педагоги приватної школи “ЕКОЛЕНД” полюбляють найбільше. Отож:

Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

Тут найкращий простір, щоб втілювати надзвичайно велике різноманіття дослідів. Серед улюблених: “Перетворення чарівної квітки”, “Хмара в банці”, “Павутина на шкільному подвір’ї”, “Вода та олія”, “Дослідженням корисних копалин й мінералів” тощо. Такий формат не залишає осторонь жодного учня, а ще він чудово запам’ятовується і, зазвичай, відтворюється дітьми ще й вдома декілька разів. Звісно ж з поясненням що й до чого.

МАТЕМАТИКА

З нею все чітко й лаконічно. І це дає змогу зрозуміти ліцеїстам чому з математикою вкрай необхідно підтримувати міцну дружбу. А ще пояснює звідки походять всі ці таблиці, моделі, формули та ін. Початківцям ми пропонуємо: “Практичне створення таблиці Піфагора”, “Моделі обчислення різних видів задач”, “Обчислення периметра та площі”, “Вивчення теми “Вартість” та ін.

УКРАЇНСЬКА МОВА

Вчителям завжди допомагають словесні куби й лінгвістичні ігри такі як: “Ланцюжок “Мовна дуель”, “Лінгвоестафета”, “Лінгвістичний двобій”, поєднання літературних творів з різними видами мистецтва, ігри “Ти – редактор”, “Хто швидше?”, “Антивірус”, “Скульптор словосполучень” і цей перелік можна ще довго продовжувати. Наші учні завжди з позитивом та запалом підтримують геймерські ідеї вчителів. Адже діти від народження досліджують світ через гру.
STEAM-підхід дозволяє виховати гнучкість і критичне, практично орієнтоване, мислення. Наша мета навчити еколендівців цілісно підходити до пошуку рішень та опановувати нові виклики, які виникають перед майбутнім поколінням. І ми пишаємося тим, що крок за кроком нам, педагогам-еколендівцям, це успішно вдається.

Аліна РОЗТОРГУЙ,
вчитель початкових класів
ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”

5 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Попередня реєстрація