Розмова про ЦЕ: як говорити з дитиною про інтимні речі? - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Розмова про ЦЕ: як говорити з дитиною про інтимні речі?

Діти зростають досліджуючи все навколо себе і тематика статевого виховання стає актуальною в досить ранньому віці. Якщо батьки не зможуть дати вичерпні відповіді, то сучасна малеча має безліч способів задовольнити свою цікавість: ЗМІ, інтернет ресурси, популярна культура, інші дорослі, однолітки та інше. Але чи знайдена інформація буде безпечна для її віку? Точної відповіді не має. Саме тому батькам слід зайняти проактивну позицію в інтимних питаннях.

Перший етап «просвітницької діяльності» мами і тата в контексті цієї тематики має починатися з роботи над собою. Так як основна проблема в сексуальному вихованні – це травматичний досвід, закритість, страхи та емоційні реакції самих батьків. Щоб не переносити його на дитину, необхідно звернутися за допомогою до спеціаліста. Адже вам необхідно бути відкритими до запитань своєї малечі й вміти доречно використовувати нагоду, щоб пояснити ті чи інші речі.

На другому етапі батьки та інші члени сім’ї домовляються називати статеві органи їхніми анатомічними назвами. Пам’ятайте, що статева система – це одна з багатьох систем організму людини. При необхідності перегляньте відповідну літературу.

Третій етап – безпосередньо сама розмова, ініціатором якої можете стати ви (привід: вагітність знайомих, перегляд фільму, реклама тампонів чи презервативів, книга та інше) або ваша дитина, яку цікавлять відповідні питання (Звідки беруться діти? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? та інше). Універсальної інструкції не існує, інформацію дозуєте відповідно до психосексуального розвитку вашої малечі. Інтерес до свого тіла є навіть у немовлят, це – природно, тож статеве виховання має починатися від раннього віку і в міру дорослішання відповідати потребам.

Дошкільний вік. Ідеальним часом для закладення основи статевого виховання можна вважати вік 3 років, саме в цей період дітки цікавляться відмінностями між статями та появою на світ людини. Важливо ознайомити малюка з тим, як називаються геніталії та для чого вони потрібні (зосереджуємося на фізіологічних потребах), а також допомогти усвідомити особисті кордони й «правило трусиків».

Молодший шкільний вік. В цей період проговорюють питання дружби, симпатії, статеві відмінності та поняття любові. Потрібно відкрито розповідати про зміни в тілі, навчити дитину бути самостійною в питаннях гігієни. Батьки мають привчити себе стукати в двері ванної та дитячої кімнати. Дівчинці розказуємо не лише про менструацію, а і про полюції, а хлопчику не тільки про полюції, а і про менструацію, розглядаючи ці питання з точки зору здоров’я та фізіології.

Підлітковий вік. В цей період важливо підготувати підлітка до безпечного статевого життя. Не тисніть зі своїми розмовами, зачекайте слушного часу, придбайте відповідну книгу, будьте відкриті в контексті цієї теми. Розкажіть про секс з точки зору почуттів, але в той же час нагадуйте, що секс — це ризик інфекцій і підліткової вагітності, тому якщо він таки стається, то тільки з презервативом. Не залякуйте, а попереджайте про ризики.
Найголовніше в статевому вихованні – дати зрозуміти власній дитині, що вона може поговорити з вами про сексуальність абсолютно спокійно й безпечно.

Нонна ЛИПЕЦЬКА,
психолог за напрямом «Арт-психотерапія»,
член Національної Психологічної Асоціації,
член ВГО «Арт-терапевтична асоціація»,
викладач ЛНУ ім. Івана Франка

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

ЕКО-ПРИКРАСИ ДО ВЕЛИКОДНЯ ПО-ЕКОЛЕНДІВСЬКИ

Якими прикрасами Ви декоруєте оселю до Великодніх свят? Наші діти в Дитячому садку “ЕКОЛЕНД” знають про великоднє оздоблення чимало, адже щороку активно беруть участь у

Лабораторія професора Оксигена

Лабораторія професора Оксигена літній пришкільний табір 10 днів 17 – 28. 06. 2024 (9.00-17.00) для дітей 6-10 років Любите таємниці та секрети?! Якщо так, то

Попередня реєстрація