Чому я обрала навчання в Нідерландах? - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Чому я обрала навчання в Нідерландах?

Нідерланди – країна тюльпанових полів, дерев`яних вітряків та смачного сиру. А ще вона славиться на весь світ високим рівнем викладання, академічним рейтингом освітніх закладів і науково-дослідницькою діяльністю. Можливостей для майбутніх студентів тут доволі багато, як і самих навчальних закладів, які готові до співпраці з випускниками шкіл різних країн. Звісно, щоб тут здобувати знання слід володіти англійською мовою на високому рівні, без цього ніяк не обійтися.

Освітній вибір Емілії, випускниці 2020 року приватної школи “ЕКОЛЕНД” (місто Львів), був доволі виважений та осмислений. Адже дівчина планувала свій шлях дуже ретельно та скрупульозно. Отож, історія Емілії.

Еміліє, як називається заклад (країна) у якому Ви навчаєтеся?

Я навчаюся в Нідерландах, у місті Енсхеде. Мій навчальний заклад називається University of Twente.

Яку професію Ви обрали? Чому вирішили здобувати саме її?

Психологію я обрала ще багато років тому. Мене завжди цікавила поведінка людей, їх мислення та емоції і, звичайно ж, як можна допомогти тим, хто потребує. Вивчаючи її я можу краще зрозуміти себе та моїх оточуючих, а ще розвивати навички саморегуляції та комунікації.

Поділіться, будь ласка, інформацією про навчання. Як усе організовано у Вашому навчальному закладі?

Протягом перших двох років ми вивчаємо різні напрямки психології, до прикладу, когнітивну й дитячу психологію, психіатрію, технології і здоровʼя, безпеку тощо. Всі модулі мають різний напрямок. Іноді у студентів є можливість вибрати самим, що більше до вподоби. Власне це допомагає з визначенням на чому зосередитися в майбутньому. У кожному навчальному році 4 модулі і, зазвичай, їх структура така: теорія, аналіз та проєкт. Звісно, це все змінюється і є лише приблизною схемою нашої освітньої діяльності. А ще ми ходимо на лекції та практичні, працюємо з проєктними групами, проте все ж самонавчання переважає.
Протягом першого року потрібно набрати певну кількість кредитів, щоб перейти на наступний рік. А щодо третього (останнього року), то в студентів протягом перших пів року є можливість вчитись в іншій країні або в іншому місті, а другу половину року ми пишемо дисертацію. Екзаменів на взірець сесій в нас немає, здебільшого, кожного місяця екзаменують по-різному, але знову ж таки все залежить від предмета.

Що Вам до вподоби?

Загалом усе чудово, зосереджуся на декількох моментах. В нас дуже хороші і розуміючі вчителі, які завжди допомагають та дають цікаву інформацію. Деякі завдання – дуже цінні та практичні для майбутньої роботи. Навчання на моєму курсі доволі гнучке, я сама розподіляю, коли і що я буду вчити. В нас також завжди багато часу на підготовку до іспитів.

А що б Ви змінили у своєму студентському житті?

Єдине, що я б змінила, це – місто. Маленьке містечко, де я живу дійсно для прихильників тиші і спокою. Звичайно ж на кампусі студентське життя вирує, але все ж місто дуже компактне і обмежує можливості. Попри це, до найближчих великих міст, таких як Амстердам і Роттердам, потягом доволі близько ~ 2,5 години.

Як справи з харчуванням?

На території освітнього закладу є їдальня, кафе та супермаркет. Хоча студенти, здебільшого, готують самі або замовляють доставку їжі.

А щодо помешкання, де проживають студенти?

Ми маємо вибір: проживати на кампусі чи в центрі у гуртожитку, але після першого року майже всі переїжджають або в студії, де живуть 3-4 осіб і ділять ванну та кухню, або винаймають квартиру.

Чи є у Вас ментор/наставник?

Протягом першого місяця навчання ми маємо ментора, який допомагає зрозуміти як все працює і проводить щотижневі зустрічі. Потім студенти можуть звернутися до study advisor, з яким можна за потреби контактувати, а також організовувати офлайн або онлайн зустрічі. І так, вони дійсно допомагають та швидко реагують.

Що ще цікавого можна робити під час навчання?

В моєму університеті є багато асоціацій, які пропонують спортивні активності та різні івенти. Тут можна грати в футбол, теніс, ходити в зал, на танці, практикувати свої театральні здібності і багато-багато іншого. Також студенти систематично організовують поїздки й тематичні вечірки.

Наскільки легко знайти друзів?

Друзів знайти дуже легко, особливо, коли тільки приїжджаєш в нову країну, бо перебуваєш з однолітками в однаковій ситуації. Групові організовані активності від різних асоціацій також дуже зближують і дають змогу знайти однодумців. Постійна роботу в командах теж важливий шлях до близького знайомства й міцної дружби.
Цьогоріч я – третьокурсниця і це – мій останній рік навчання. В першу чергу я б рекомендувала випускникам шкіл зважати на те, що дійсно подобається, тому що в університеті настільки багато інформації, навчання і різних можливостей, що якщо не подобається курс, який вибрав, то бажання продовжувати розвиватися в небажаному напрямку перегорить ще до того, як все закінчиться. Тому варто шукати освітній заклад і напрямок зважаючи на те, що цікавить в житті і приноситиме задоволення в майбутньому. Можна починати так як я, з більш широкої спеціальності, а в процесі вибирати вужчу для магістратури.
Особисто я, щоб знайти “свій” навчальний заклад, ще за рік до вступу, відвідувала дні відкритих дверей освітніх структур у різних країнах, офлайн екскурсувала університетами між якими вибирала, шукала та контактувала зі студентами, котрі там вчаться і старалась дізнатися якомога більше з офіційних сайтів освітніх закладів, а ще звертала увагу на відгуки. Цієї інформації було достатньо, щоб зрозуміти чи імпонує мені університет чи ні.
Є можливість, шукайте себе, вчіть різне, проходьте курси і пробуйте все, що вам до душі. Чим більше спробуєте, тим будете впевненіші, що обираєте те, що дійсно «ваше».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

Попередня реєстрація