Як не стати жертвою емоційного вигорання на роботі: поради для педагогів - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Як не стати жертвою емоційного вигорання на роботі: поради для педагогів

Емоційне вигорання або синдром 21 століття, на жаль, дуже поширене явище. У Міжнародному класифікаторі хвороб “вигорання” визначають як “наслідок тривалого невирішеного стресу на робочому місці”. Тому цей термін стосується безпосередньо професійної діяльності.

Педагогічні працівники – в особливій зоні ризику. Щоденна насичена комунікація, шалений ритм, постійна багатозадачність, невпинний потік емоцій, думок та ідей тощо. Так, Ви в захваті від своєї роботи, Вам дуже й дуже подобається те, що Ви робите. Та приходить час і все це починає шалено виснажувати, не так фізично, як емоційно. Результат:

  • Постійне відчуття втоми;
  • Безсоння;
  • Немає бажання вставати зранку з ліжка;
  • Виконувати свої обов’язки Вам стає все важче і важче;
  • Відчуття роздратованості, байдужості та безпорадності…

Цей перелік можна продовжувати ще довго, але ми зупинимось, адже загалом все й так зрозуміло… Якщо вчасно почути ці “дзвіночки” й дати собі відпочити та перезавантажитись, то після короткого відновлення, Ви швидко повернетеся до звичного ритму. Але, раптом Ви цього вчасно не зробили, дуже високий ризик, що звичайна втома спровокує емоційне вигорання, яке, зазвичай, потребує допомоги спеціаліста.

Як залишатись завжди в ресурсі та не довести себе до критичного стану?

  • Слухайте себе та не ігноруйте втому. Якщо Ваш організм вже подає сигнали, що він виснажується, дозвольте йому трохи відпочити.
  • Дотримуйтесь балансу між роботою та особистим життям. Пам’ятайте, що окрім роботи у Вас ще є сім’я, друзі та Ви самі.
  • Не тримайте все в собі. Ми так часто вчимо дітей проявляти свої емоції, а самі забуваємо це робити. Якщо Вас щось турбує, говоріть про це або пишіть, але не мовчіть.
  • Не будьте перфекціоністом. Лад всюди і у всьому – це дуже добре, але непотрібно заганяти себе задля ідеальності.
  • Не беріть на себе дуже багато. Так, Ви – молодець, даєте раду всьому, але варто адекватно оцінювати свої можливості.
  • Не лягайте спати з негативними думками, так у Вас не буде повноцінного сну і прокинетесь, швидше за все, у тривожному настрої.
  • Виділяйте час суто на себе. Вставайте зранку раніше, робіть зарядку, приготуйте смачний сніданок та насолодіться світанком.
  • Окрім роботи займайтесь іншими справами, які приноситимуть Вам задоволення (читайте книги, слухайте музику, малюйте тощо).
  • Правильно та збалансовано харчуйтеся.
  • Не приймайте все близько до серця.

Колеги, сподіваюсь, що ці прості поради допоможуть кожному вберегти себе від емоційного вигорання. Любіть себе і будьте здоровими та продуктивними.

Тетяна Штим,
тьютор
ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

ЕКО-ПРИКРАСИ ДО ВЕЛИКОДНЯ ПО-ЕКОЛЕНДІВСЬКИ

Якими прикрасами Ви декоруєте оселю до Великодніх свят? Наші діти в Дитячому садку “ЕКОЛЕНД” знають про великоднє оздоблення чимало, адже щороку активно беруть участь у

Лабораторія професора Оксигена

Лабораторія професора Оксигена літній пришкільний табір 10 днів 17 – 28. 06. 2024 (9.00-17.00) для дітей 6-10 років Любите таємниці та секрети?! Якщо так, то

MIX camp

MIX camp літній пришкільний табір 10 днів 03 – 14. 06. 2024 (9.00-17.00) для дітей 6-10 років Літо – пора для повного релаксу, коли багато

ЕКО-ПРИКРАСИ ДО ВЕЛИКОДНЯ ПО-ЕКОЛЕНДІВСЬКИ

Якими прикрасами Ви декоруєте оселю до Великодніх свят? Наші діти в Дитячому садку “ЕКОЛЕНД” знають про великоднє оздоблення чимало, адже щороку активно беруть участь у

Попередня реєстрація