Донати від дітей: навчання благодійності в умовах сьогодення - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Донати від дітей: навчання благодійності в умовах сьогодення

Відчувати себе потрібним та значущим, плекати в душі добро і бути причетним до життя, яке вирує довкола – усе це про благодійність. Вона в непростих умовах повномасштабної війни стала частиною буденності кожного українця: від 5-річних дошкільняток до 80-річних людей похилого віку. Дуже активно до допомоги ЗСУ та людям, які потерпіли від воєнних дій, долучилися школярі ЛІЦЕЮ «ЕКОЛЕНД». Участь в благодійних ярмарках, збір коштів на потреби армії – діти самостійно пропонують різноманітні активності, щоб стати частинкою спільної справи, боротьби з ворогом.

Добро непереможне!

Найважливіше у цьому процесі – не сума. А клубочок щирості та добра, який з кожним днем стає все більшим і зі швидкістю світла поширюється між школярами різного віку.

Чому дітей потрібно долучати до благодійності?

  • Це додає значущості. Дитина знає, що її справи важливі, а ініціативи – потрібні. Вона відчуває себе частинкою цілого, а це виховує відповідальність та розважливість, милосердність і справедливість.
  • Приносить радість. Коли робиш добру справу, стаєш щасливішим. Ніхто не може пояснити, як це працює, але працює.
  • Додає впевненості. Дитина бачить, що її рішення мають значення, а дії приносять плоди – віра в себе тільки зростає.
  • Благодійність соціалізує. Діти вивчають життя та знайомляться з людьми, які перебувають в різних умовах й мають неоднакові історії. Юний благодійник росте з розумінням, що життя багатогранне.
  • Розвиває фінансову грамотність. Діти рахують гроші. Усвідомлюють їх цінність і вчаться бачити, що має справді високу вартість, як можна зменшити витрати, а що неможливо купити за жодні купюри.
  • Допомагає подолати стрес. Коли знаєш, що ти не осторонь, твої гроші, малюнки, листи зробили когось сильнішим, щасливішим – в життя крапля за краплею повертається гармонія.

 

Щодня ми читаємо десятки дописів про дівчаток та хлопчиків, які віддали на потреби ЗСУ кошти подаровані на день народження, зібрані під час коляди чи зароблені за виконання пісень. Адже воїнам на передовій потрібно, бо мрія зараз на всіх одна. І якщо для дорослого копійки можуть здаватися дрібничкою, то для дітей – це величезні скарби, бо накопичувалися місяцями на щось особливе. І тим особливим зараз стало добро та бажання бути частиною великої команди під назвою Україна.

Щодня ми з дітьми ЕКОЛЕНДу продовжуємо плести маскувальні сітки та нашоломники, збирати бляшанки для окопних свічок й контейнери з Kinder Surprise для фасування медичних препаратів. Малюємо листівки, підписуємо найтеплішими словами та побажаннями, долучаємося до загальношкільних благодійних ініціатив, адже війна змінила дитинство. Вона перефарбувала дорослу реальність. Навчила того, що точно зробило нас сильнішими, бо благодійність немає віку. І якщо колись вважалося правильним оберігати дітей від поганих новин, то сьогодні уже змалечку вони добре знають, що існує зло і побороти його може тільки справжнє Добро, яке йде з глибин душі і до якого повинен бути причетний кожен з нас.

Ольга НЕНЧУК,

тьютор,

ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД”

5 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

Попередня реєстрація