Аналізувати світ й постійно змінюватися важливо як для особистості, так і для простору, де вона зростає та формується. Школа “Еколенд” – це прогресивна освітня структура, педагоги якої активно реагують на новітні тенденції й дослухаються до запитів батьків. Тож ще у 2017 році тут було впроваджено профільне навчання: інформаційні технології й лінгвістичний напрями. Діти отримали широкі можливості для розвитку талантів і глибокого занурення у цікаві нові дисципліни. З того часу випустилися сотні учнів, які в 10 років вже володіли цінними практичними знаннями й навичками.
Отож, як це працює сьогодні? Розповідаємо трішки детальніше. Навчання за профілями починається з першого класу. Учні можуть спробувати обидва напрями протягом перших двох тижнів вересня. Це допомагає зробити свідомий вибір. Потім стартує захоплююча мандрівка тривалістю 4 роки. Оскільки людські вподобання частенько змінюються, бувають моменти, коли школяр пізніше хоче перейти на інший напрям. Така опція можлива, але тоді дитина мусить добряче попрацювати, щоб надолужити знання і бути на рівні з однокласниками. Тому через особливості програм, Школа рекомендує залишатися на обраному профілі для досягнення найкращих результатів.
Навчальний план гармонійно поєднує обов’язкові дисципліни з поглибленим вивченням предметів:
- у напрямі інформаційних технологій – щотижня додаткова година інформатики й година розвитку мислення і, звісно ж, 4 години англійської мови;
- у лінгвістичному – додаткова година англійської мови (загалом 5 год) та одна година німецької мови в тиждень.
Тепер детальніше про кожен з них і можливості. ІТ (інформаційні технології) відкриває світ сучасних комп’ютерних технологій. Вже з першого класу учні вивчають програмування на основі візуального середовища “Scratch”, де створюють анімації, ігри й інтерактивні історії. Згодом тематика ускладнюється, включаючи:
- розробку логічних алгоритмів;
- основи роботи з даними;
- опанування графічних редакторів;
- 3D-моделювання;
- кодування інформації;
- створення ігор у середовищі “Microsoft Kodu GameLab” тощо.
Разом з цим еколендівці розвивають свої hard skills, відвідуючи гуртки робототехніки та програмування. Навчальний процес доповнюють екскурсії до ІТ-компаній. До прикладу, нещодавно еколендівці побували в академії “Старт ІТ”, де стали учасниками майстерок. Також вчителі запрошують айтівців на мотиваційні зустрічі. Свої знання й навички учні показують під час міжнародного конкурсу “Бобер”, а також захищаючи різноманітні проєкти.
Лінгвістичний напрям у Школі передбачає вивчення двох іноземних мов – англійської та німецької. Дітям допомагають опанувати мову досвідчені вчителі, які постійно підвищують свою кваліфікацію під час семінарів, конференцій, курсів, хакатонів тощо. Їх методика і синергія сучасних підходів мотивує дітей розвиватися й досягати поставлених цілей.
Важливу роль відіграє спілкування з native speakers. Відтак щовівторка четвертокласники ведуть онлайн-бесіди із Карабо Мапулою Рамолефо з Південної Африки. Рівень мовлення еколендівців системно покращує і гурток англійської та дистанційні зустрічі з однолітками Польщі. Ще один незабутній досвід – міжнародні поїздки, під час яких діти в неформальній атмосфері закріплюють здобуті знання.
Комплексний підхід дає показовий ефект, тож учні мають хороші результати у різних конкурсах. Згадаємо травень 2024, коли наш четвертокласник Олексій Левицький став півфіналістом міжнародної олімпіади “Hippo” та представляв Україну у Венеції. Високі бали еколендівці здобувають і на Всеукраїнському конкурсі “Гринвіч” та у грі “Puzzle”.
Отже, профільне навчання у Школі “Еколенд” – це не лише вибір вектора розвитку, а й ключ до успішного майбутнього. І можливість спробувати та віднайти те, що дійсно подобається й вдається дитині найкраще. Освітній потенціал Школи дає кожному нагоду реалізувати себе на 100%.
Команда Школи “Еколенд”