Чи варто вивчати англійську змалку? Однозначно так! Більшість світу послуговується цією мовою, тому ми, як цивілізована нація, теж повинні її добре знати. В молодшому ж віці знання сприймаються набагато краще. Дитина, немов губка, всмоктує в себе те, що їй подають. Однак педагогам варто постійно заохочувати дитину та проявляти фантазію, тобто включити креативність. Під час уроків вчителі використовують різні теми й до кожної підбирають якісь цікавинки. Дуже важливе інтерактивне навчання: рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій. Як це відбувається у нас? Розглянемо декілька таких моментів.
Вивчаючи тему природи, робимо різноманітні фігури з пластиліну, паперу чи тканини. Кожен виріб супроводжується розповіддю англійською мовою. Також сімейні фотографії та речі близьких, що використовують у побуті, гарно підкреслюють тему сім’ї. Чи вивчаючи граматичні конструкції, використовуємо різноманітні пазли, LEGO-цеглинки, ігри.
Особливу увагу також звертаємо на музику, літературу, образотворче мистецтво. Демонстрація й використання слів, малювання і написання в побуті додають бажання до вивчення англійської мови.
Діти в початкових класах сприймають світ таким, яким його подають старші. Отже, потрібно створювати таку атмосферу, щоб наші нащадки не почувалися зайвими у різних куточках світу. Для цього варто вміти спілкуватись з будь-ким зрозумілою йому мовою. Але це не означає що треба забувати рідну мову. Адже, як відомо, чим більше мов ти знаєш, тим більше ти людина. Справжньою людиною стають знаючи не лише рідну мову, а й мови інших країн.
Ірина Добиш
вчитель англійської мови