Як допомогти дитині здобути нові навички - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Як допомогти дитині здобути нові навички

Коли дитина робить те, що їй подобається чи те, про що вона мріє – з нею легко домовлятись про інші речі, які, на Вашу думку, є для неї не менш важливими.
Коли дитина здобуває нові навички, вона набуває впевненості, відчуття власної значимості та гідності. Допомагаючи дитині здобувати нові вміння, ми сприяємо її розвитку та підтримуємо у пізнанні довкілля.

До прикладу, Ваша малеча не вміє сервірувати стіл і на Ваше прохання допомогти – вперто відмовляється. Чому? Можливо тому що не вміє і не знає як це зробити.
Сучасна дитяча психологія радить користуватись трьома способами, щоб допомогти дитині навчатись новому, від базових навичків самообслуговування до більш складних соціальних вмінь:

 • моделювання
 • інструкції
 • крок за кроком.

Моделювання
Коли дитина спостерігає за Вами, вона дізнається “що робити” і “як робити”. Як навчити дитину протирати пилюку у своїй кімнаті, складати речі на поличку шафи або кидати м’яча до спортивного кошика? Так, моделюючи ту чи іншу ситуацію. Цей спосіб також добре працює, коли Ви хочете нагадати малечі не забувати про вживання ввічливих фраз на кшталт “Дякую, мамо”!, “Ще, будь ласка!”.

Моделювати можна і невербальне спілкування, до прикладу, мову тіла, жести, коли хочемо показати дитині як розмовляти з іншою людиною або демонструючи усмішку при висловленні вдячності.

Інструкції є ще одним чудовим способом допомогти дитині набути нових знань. При цьому не забуваймо давати пояснення малечі простими словами, не зловживаймо невідомими термінами – “Як швидко ти склав пазли! Молодчинка! Хочеш малювати? Збери пазли, будь ласка, до коробки. А я приготую пензлики і воду. Дякую тобі за допомогу!”
Як тільки Вашій малечі вдалось гарно впоратись із завданням, варто поступово відмовлятись від інструкцій. І не забуваймо хвалити маленького помічника!

Крок за кроком

Окремі навички чи вміння можуть бути складними для дитини, тому варто розбити їх на окремі завдання. Ідея полягає в тому, щоб допомогти малечі вивчити усі кроки певної навички поступово, по одному.
До прикладу, малеча не може змалечку одразу самостійно одягатись. Тому варто навчати цьому покроково:

 • Взяти футболку з полиці шафи.
 • Одягнути футболку через голову.
 • Одягнути річ через одну руку.
 • Одягнути річ через другу руку.
 • Зняти футболку.

Який би спосіб навчання Ви не обрали:

 • враховуйте чи є у дитини бажання опанувати те чи інше вміння
 • обирайте зручний для дитини час, адже хтось краще почувається зранку, а комусь до вподоби вечірні заняття
 • створюйте комфортну атмосферу, в якій дитині легко практикувати вміння
 • уникайте негативних висловлювань й розчарувань, спокійним тоном пояснюйте стільки разів, скільки потрібно саме Вашій малечі
 • І найголовніше – хваліть і заохочуйте дитину до повторень! Успіхів Вам!

Команда Дитячого садка “ЕКОЛЕНД”

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

КОНКУРС Thinkers: два інтерв’ю з переможцями

Вже вшосте ЛІЦЕЙ “ЕКОЛЕНД” організовує та проводить інтелектуальний Конкурс “Thinkers”. Цього разу апробовано багато нововведень: від різних форматів турів до головного призу у загальному грошовому

Попередня реєстрація