Як досягти гармонійного розвитку дитини: поради для батьків - ЕКОЛЕНД

Дитячий садок

Набір від 2 років
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

Школа / Садок

Набір 0-4 класи
вул. Плугова, 12

ЛІЦЕЙ

Набір 0-11 класи
вул. М. Гориня, 11 (Сихів)

E-LEARNING

Набір 5-11 класи
Дистанційна освіта

Як досягти гармонійного розвитку дитини: поради для батьків

Сьогодні у кожній другій статті про батьківство автори згадують “гармонійний розвиток”.  А чи знаєте ви, що ж це таке? Якою буде поведінка сина/доньки, коли він/вона перебуває в гармонії із внутрішнім та зовнішнім світами, своїм оточенням й середовищем? Чи відомо вам з якими проблемами може зустрітись людина, що знаходиться у  дисгармонійному стані? І як вплинути на розвиток своєї дитини так, щоб вона завжди була в життєвому балансі?

Гармонійною заведено вважати людину, яка має злагоджені всі внутрішні процеси, тобто, динамічно розвивається. Це особистість без конфліктів з собою. Вона сприймає себе такою, якою є. Усвідомлює свої сильні сторони та недоліки. Така людина приємна для оточення, адже легко знаходить спільну мову з іншими. В неї добре розвинені комунікативні навички, тому що вона перебуває з усіма в хороших стосунках. Ця особистість успішно розвинена у всіх сферах свого життя, але відрізняється від інших набутими вміннями та навичками.

Для того, щоб виховати таку індивідуальність, батькам, вихователям та вчителям потрібно створити атмосферу духовних цінностей, мотивів, норм поведінки, толерантності, розуміння, емпатії тощо. У дитини має відбуватись становлення балансу між такими особистісними утвореннями, як: бажання, прагнення, адекватна самооцінка, ціннісні орієнтації та самоідентифікація.

До різностороннього та гармонійного розвитку  належить також формування інтересів і здібностей, які відповідають за різні сфери життя. Людина в природному балансі має спокійний настрій, позитивні емоції, гнучкий емоційний стан, хороші стосунки з сім’єю, друзями, колегами по роботі, реалістичні погляди на буття, цілі, доброзичливість, бажання знайомитись з новим, відчуття краси та єдності з природою, веде здоровий спосіб життя тощо. Окрім цього вміє нести відповідальність за свої вчинки.

Дисгармонійності притаманні такі прояви, як: порушення емоційної сфери, можлива замкненість, підвищена агресія, підозрілість, сумніви та страхи. Це, своєю чергою, сприяє розвитку неадекватної самооцінки, внутрішніх та міжособистісних конфліктів. Така особистість має перешкоди для нормальної життєдіяльності, знижену можливість правильно приймати рішення, вона стає відстороненою від соціуму.

Ось декілька порад, яких потрібно дотримуватись при вихованні гармонійної дитини:

  • уникайте нав’язливих стереотипів та вчіть завжди бути собою: не боятись висловлювати свою думку, свої почуття та бажання, ставити запитання. Спілкуючись з дитиною, будьте чесними, розмовляйте відверто і якомога зрозумілішою для сина/доньки мовою;
  • пояснюйте, що в житті потрібно бути гнучким, вміти приймати швидкі рішення, знаходити нові шляхи долання труднощів. Звичайно, своє життя потрібно планувати, проте ніхто незастрахований від зовнішніх змін, ситуацій та подій, які не залежать від нас самих. Застерігайте від звинувачень самого себе. Вчіть знаходити внутрішні сили для виходу зі складних ситуацій;
  • розкажіть дитині про те, як справлятись з негативними емоціями, не тримати образи на інших, відпускати погані думки та події. Пояснюйте, що те, що залишилось в минулому, вже ніяк не змінити й це не повинно впливати на майбутнє;
  • познайомте дитину з навколишньою красою. Через буденність життя ми часто не помічаємо, що відбувається навколо: як змінюється природа, співають птахи, тане лід на водоймі, квітнуть сади тощо. За будь-якої можливості потрібно ходити в парк, гай, чи ліс.
  • розвивайте в доньки/сина позитивне мислення, почуття гумору, вміння дарувати позитивні емоції. Вчені вже давно підтвердили, що сміх і справді продовжує життя та формує позитивну модель поведінки. Таке налаштування впливає на імунітет людини та стан її здоров’я в цілому;
  • вчіть дитину самоконтролю, вмінню протистояти нестриманості, аналізувати свої вчинки, робити їх свідомими, брати за них відповідальність.

Тепер ви знаєте, що таке формування гармонійного розвитку дитини. Людина має прагнути до гармонії з духовним, внутрішнім світом та всім, що її оточує.

Отож, будемо разом намагатись змінити своє життя на краще та виховувати здорових, гармонійних і щасливих дітей!

Ія Банковська,
тьютор
ЛІЦЕЮ “ЕКОЛЕНД”

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Незвичайні гості у Школі “Еколенд”

Минулого року у листопаді місяці до Школи “Еколенд” завітали дві гості. Зазвичай, ми завжди намагаємося повідомляти читатів про цікавих людей, яких запрошуємо до еколендівців. Цього

Попередня реєстрація